פורסם ב-

פרויקט לדוגמה: הדמיה תלת ממד למסעדת יוקרה “Velvet”

פרויקט לדוגמה: הדמיה תלת ממד למסעדת יוקרה “Velvet”

סטאס קרופצקי

סטאס קרופצקי

בלוגר, צלם ,מייסד הסטודיו
Point Of View 360

תוכן עניינים

פרטים כללים

המזמין :מעצבת פנים רעות רבהון
זמן הספקה: 20 ימי עסקים
כמות מבטים: 19

הקדמה...

בתחילת מרץ 2022 פנתה אלינו רעות – מעצבת פנים מוכשרת ומנהלת אמנותית. רעות ביקשה ליצור הדמיה למסעדה חדשה שעל העיצוב שלה היא עובדת כרגע. המסעדה ממוקמת במבנה לשימור משנת 1922 במרכז תל-אביב. הבניין עצמו נבנה בסגנון האקלקטי, עם עיטורים בסגנון הארט-נובו, בשילוב עם עמודים בסגנון ניאו-קלאסי.  בשנת 1933 החזית הפונה לרחוב הראשי שונתה בהתאם לסגנון הבינלאומי האופייני לבנייה התל-אביבית של אותה התקופה, אולם, במסגרת עבודות השימור, הוחלט שלא לשמר את השינוי הזה, ולהחזיר את החזית לתכנונה המקורי המזוהה עם הסגנון האקלטקטי. 

הקונספט

העיצוב של המסעדה שואב את השראתו מהסיפור ההיסטורי של הבניין,  ומבקש לשמר דרך חלל הפנים את הרוח המודרנית שלו, המזוהה עם הסגנון הבינלאומי, שלא נשתמרה בו לאחר השלמת עבודות השימור. יחד עם זאת, העיצוב איננו מתכחש לאופיו האקלקטי של הבניין, כי אם מבקש לשלב בין מאפיינים של סגנון הארט-נובו, המזוהה עם קווים רכים ועגולים, בשילוב עם מאפיינים של הסגנון הבינלאומי, המזוהה עם צורות גיאומטריות, קווים נקיים ושפה מינימליסטית. 

מטרת ההדמיה

רעות הייתה זקוקה להדמיות ריאליסטיות מכמה סיבות:

ראשית, המעצבת רצתה להכניס את הלקוח לאווירת הפרויקט באמצעות גרפיקה פוטוריאליסטית ולהראות כיצד ייראה פנים המסעדה במציאות. כמו כן, ההדמיות משמשות כחומרים שיווקיים ברשתות החברתיות. 

רפרנסים וקישורים

התדרוך שקיבלנו מרעות היה ראוי לשבח. הוא כלל את כל הנתונים שיעזרו לנו לדמיין את עיצוב הפנים, הסביבה והאווירה שעלינו ליצור בהדמיות התלת-מימדיות,  המון רפרנסים של פרויקטים היסטוריים וקישורים לדגמים תלת-מימדיים של רהיטים, חפצי נוי, תאורה וכו’  מתוך הספריה העצומה שלנו. למטה ניתן לראות חלק מהחומרים האלה. 

מספר רפרנסים לעיצוב הפנים :

כל זכויות שמורות על Reut Ravhon

* כל זכויות שמורות על Reut Ravhon

המבנה ההיסטורי:

כמה עמודים מהמצגת של רעות , בר:

כמו כן, קיבלנו תוכנית מפורטת של הקומה עם כיתוב של כל הפרטים. ניתן לראות את חלקם למטה:

חומרים וטקסטורות

קירות המסעדה מחופים בחלקם התחתון בפנלים מעץ אלון, ובחלקם העליון בבטון אדריכלי. הרצפה הינה רצפת אריחי שיש בדוגמא גיאומטרית שעוצבה במיוחד למסעדה. בר המסעדה מחופה בעץ עם פרטים בגמר פליט ומשטח באוניקס בגוון חם. כל הריפודים נבחרו בקפידה כך שיתאימו באופן הרמוני לרצפת האריחים הצבעונית.

תקלבו הצעת מחיר להמדיה מאוד ריאליסטית ב5 קליקים בלבד >>>

יצירת דגם

אחרי שמעצב התלת-מימד שלנו עבר על התדריך, הוא ניגש ליצירת סקיצות ראשוניות. קודם כל, הוא בנה מחדש את הדגם של כל המבנה על סמך הדגם שרעות בנתה בתוכנת Revit. הדגם שלה כבר כלל מספר פריטים כגון הבר או חלק מהרהיטים שרעות כבר עיצבה. השתמשנו בכל הדברים האלה וכמובן, הוספנו פריטים חיוניים למראה מציאותי.

בגדול, לא היו שום בעיות מיוחדות עם הדגם ותוך 3 ימים הצלחנו להתקדם לתהליך יצירת הפרטים המדויקים, הטקסטורות, הצבת רהיטים ומקורות תאורה שונים. חשוב לציין שבשלב הזה גם יצרנו פנלים לקירות בצבע ירוק כהה כדי שהמעצבת תוכל לבחון את הרעיון שלה ולבדוק איך הצבע הזה משתלב עם שאר הדברים בחדר.

סקיצה למבטים שקיבלנו מרעות

כל זכויות שמורות על Reut Ravhon

סביבה ותאורה

במפגש הראשון  שהיה לנו עם רעות דיברנו קודם כל על התאורה במסעדה. כאור כללי רעות אהבה את האופציה של אור רך וטבעי, כשהשמש כבר שוקעת וקרניה חודרות באופן חלקי מבעד לחלונות בתוספת מקורות אור שונים של תאורה מלאכותית.
כמו כן, השתמשנו בצילומים אמיתיים של הרחובות הצמודים למבנה כרקע לחלונות.

סבב התיקונים הראשון

שלחנו לרעות את הסקיצות הראשונות, להלן כמה מהן. לאחר דיון משותף עשינו את התיקונים הבאים:

  • שינינו מעט את מערכת התאורה, כך שקרני השמש הישירות יחדרו פנימה מבעד לחלונות ויפגעו בקירות ופנלים באופן ציורי.
  • עשינו תיקונים בחלק מהמודלים של המבנה
  • שינינו את הטקסטורה של הקירות והתקרה
  • החלפנו כמה מפרטי הריהוט והתאורה הדקורטיבית
  • שינינו חלק מהטקסטורות של הרהיטים
  •  הוספנו או הדגשנו מספר זוויות

כבר בשלב הזה התחלנו לעבוד על מקורות תאורה מורכבים כולל תאורה נסתרת בבר, עמדת המלצרים וכמו כן,התאורה של בר משקאות – למרות המבנה הפשוט שלו נאלצנו להתאמץ קצת עד שהבנו איך למקם את התאורה מתחת לבר.אבל במאמץ משותף צלחנו גם את המשימה הזאת.

הדמיה היפר – ריאליסטית לפנטהאוס מפואר ברמת גן >>>

סבב התיקונים השני

רעות הייתה מאוד מרוצה ממה שעשינו, כך שההערות בשלב הזה היו מינוריות: החלפנו כמה מפרטי הריהוט, איזנו מעט כמה ממקורות התאורה וסגרנו סופית את סגנון סידור השולחנות.

הבר הוא לב המסעדה ורכיב חשוב בעיצוב, לכן הקדשנו לו הרבה תשומת לב – עיצוב קפדני, סדרת בדיקות לצורך הגדרות זוויות למצלמות ותאורה נסתרת.

ולסיכום ...

היה לנו מאוד חשוב להראות את הרוח של עיצוב המסעדה וגם את הפרטים הטכניים. השתדלנו לעזור לרעות ליישם את הרעיונות היצירתיים שלה בפרויקט הזה שהוא מעל ומעבר לכל דמיון.

רצינו להראות איך נראה עיצוב המשלב בין אלמנטים מודרניים לבין המיטב מהעבר. אני בטוח שאורחי המסעדה העתידיים ממש יהנו מהביקור וישובו לכאן עם משפחה וחברים בשביל לספוג את האווירה ולהתענג על המאכלים שהוכנו בהרבה אהבה. גם אנחנו נגיע למסעדה החדשה כדי לראות איך זה יצא ולהנות מהאוכל.

נהנינו לחלוק עם רעות את תשוקתה כלפי עיצוב הפנים, והמקצועיות שלה מדברת בעד עצמה, רק תסתכלו על הסקיצות שלה שנעשו בכל-כך הרבה אהבה! ההדמיה נוצרה בתהליך יצירתי שבו היינו שותפים שווים ופעלנו יחד להשגת המטרה. לפניכם התוצאה הסופית באיכות גבוהה וסיור וירטואלי

אם אתם עובדים על הפרויקט שמצריך תמונות באיכות גבוהה להמחשה, הצוות שלנו יעשה את זה בשבילכם על הצד הטוב ביותר
אז רק נשאר לייצור איתנו קשר נצא דרך.

להתקדם להדמיה תלת מימד

כדי להקים פרויקט הדמייה שלכם, מלאו טופס זה. מנהל סטודיו שלנו ייצור איתכם קשר מיד לאחר מכן כדי לספק מידע נוסף על אופן שליחת מידע נדרש לצורך יצירת הצעת מחיר 

על הבלוג שלנו

שמחים שקפצתם לבקר. אספנו עבורכם בבלוג שלנו מגוון תכנים מעולים: אפליקציות העיצוב שימושיות ביותר, חשיפה לפרויקטים חדשים, אסונות העיצוב הגדולים ביותר ועוד אגב, המלצה חמה שלנו בשביל לא לפספס כדאי להירשם לניוזלטר שלנו.

הצטרפו לניוזלטר שלנו, ואל תצפו לספאם, כאן זה לא יקרה

הסכמה לקבלת תוכן שיווקי/פרסומי