פורסם ב- כתיבת תגובה

המדריך המלא: הדמיית תלת מימד ,כמה זה עולה?

המדריך המלא: הדמיית תלת מימד ,כמה זה עולה?

סטאס קרופצקי

סטאס קרופצקי

בלוגר, צלם ,מייסד הסטודיו
Point Of View 360

תוכן עניינים

על המדריך

תמחור של הדמיות ראליסטיות בתלת -מימד  עלול להיות  מבלבל. טווח המחירים יכול לנוע בין 100 ש”ח ל-3,000 ש”ח לתמונה. המדריך הנ”ל נועד לפזר את מסך הערפל סביב תמחור שירותי ההדמיה.  לאחר שתקראו את הכתבה תרגישו חופשי לפנות  אלינו ישירות או לנסות את מחשבון עלות הדמיה שלנו ( תמצאו אותו גם בסוף הכתבה)

סוגים שונים של שירותי ההדמיות תלת מימד

כשמדובר בניסיון להבין את עלות הפרויקט שלך הגורם המכריע הוא סוג הפרויקט. קיים הבדל מאוד מהותי בין ויזואליזציה ורנדרינג של בית פרטי קטן לעומת גורד שחקים. אם המושגים הללו לא מוכרים לכם, אתם מוזמנים לבקר בדף השירותים שלנו לקבלת מידע נוסף:

גורמים עיקריים המשפיעים על מחירי הדמיות תלת מימד

תהליך העבודה

עלות של הדמיה ממוחשבת מורכבת בעיקר משכר העובדים והזמן. בדרך – כלל דרושים לפרויקט 3 מומחים:

 • מנהל הפרויקט
 • אומן תלת-מימד
 • אומן הפוטושופ לעיבוד סופי

כמובן שמבין שלושתם אומן תלת- מימד הוא זה שהכי משפיע על המחיר, לכן נתרכז בתפקידו בפרויקט.
מה תפקידו של אומן תלת -מימד בתהליך יצירת ההדמיה האדריכלית?

על-מנת ליצור הדמיה תלת-מימדית, האומן חייב:

 • להבין את התוכניות ואת חזון הלקוח
 • להיות בקיא באדריכלות ועיצוב
 • לדעת ליצור מודל תלת מימדי באמצעות תוכנה תלת-מימדית כמו 3Dmax או MAYA 
 • להעניק לדגמים טקסטורות מציאותיות 
 • לשלוט על חוקי הקומפוזיציה 
 • להבין בצילום  
 • להבין איך תאורה ריאליסטית עובדת

לקבלת מידע נוסף אודות כל השלבים האלה תוכלו לקרוא במדריך ליסודות יצירת אובייקטים תלת- מימדיים מציאותיים.

 הדמיות אדריכליות בתלת-מימד :  3 צעדים לקראת יצירת אובייקטים מציאותיים.

מה מייקר את העבודה של אומן תלת-מימד?

העבודה הכרוכה ביצירת הדמיה  ראליסטית היא לא כל-כך חד – משמעית. אומני תלת – מימד מיומנים יכולים ליצור את מה שנראה כתמונה נורא מפורטת בזמן קצר, תוך שימוש בכלים העומדים לרשותם. לעומת זאת תמונות שנראות לכאורה פשוטות עלולות לקחת הרבה יותר זמן. 

כך למשל ניתן ליצור צילום אוויר גדול ומאוד מדויק של יער תוך שימוש בנתונים טופוגרפיים הנגישים לכל ומספר תהליכים אוטומטיים. אבל בשביל ליצור דגם של פריט בודד שחייב לעמוד בתקנים מחמירים – למשל, מכשיר אלקטרוני עם חיווט ומעגלים מורכבים, זה יכול לקחת כמה ימים או אפילו כמה שבועות.

לעתים קרובות אנחנו יכולים לזרז את התהליך הזה באמצעות שימוש בפריטים מתוך הספרייה שלנו כגון רהיטים, מכוניות, גימורים ובני אדם. הגורמים העיקריים המשפיעים על היקף העבודה הם רמת הירידה לפרטים ומספר אלמנטים ייחודיים הנדרשים לפרויקט.

זמן הרנדרינג

זמן הרנדרינג הוא פרק הזמן הדרוש למחשב כדי ליצור את ההדמיה הסופית. הזמן הזה תלוי בהרבה תנאים ,לדוגמה:

 • כמות פרטים שסצינת תלת- מימד מכילה.
 • מספר מקורות  התאורה
 • כמות השתקפויות
 • איכות החומרים 
 • עומק שדה אופטי
 • איכות צלליות
 • במקרה של אנימציה תלת- מימדית , אורך הסרטון הוא גורם מאוד משמעותי, שאלו אותנו על שירותי אנימציה תלת-מימד

מה כל  זה אומר מבחינתכם כלקוחות? 

 • חשוב לשמור על איזון של מספר הפרטים, ולא להעמיס על הסצנה
  פרטים מיותרים שלא רואים
 • מספר סבבי תיקונים משפיע מאוד על המהירות קבלת התוצאה הרצויה.

עיבוד התמונה הסופית

אחרי שהרנדרינג התלת – מימדי מוכן, רוב החברות נעזרות במעצב גרפי על-מנת לעבד ולתקן את התמונה. העיבוד יכול להיות חלק קטן או משמעותי מהתהליך. יש חברות שעושות הדמיה בסיסית ואחר – כך מוסיפות את כל הפרטים הרצויים בפוטושופ. בסטודיו שלנו הגישה לעיבוד הסופי שקולה יותר. רוב העבודה נעשית בתלת – מימד, ובאמצעות הפוטושופ אנו מוסיפים לתמונה עומק ואווירה ועושים תיקוני צבע . בואו להציץ בפורטפוליו שלנו ולראות איך אנחנו עובדים. 

טיפ 1 : איך לקצר זמן ביצוע ההדמיה

הנה כמה המלצות שיעזרו לקצר את זמן יצירת ההדמיות התלת-מימדיות לפרויקט:

 • הגישו את השרטוטים בפורמט של קבצי DWG
 • ואת לוחות הראשה בצורת מצגת, בקובץ PDF למשל. אתם יכולים ליצור אותו איך שנוח לכם. רוב הלקוחות שלנו בדרך-כלל משתמשים בתוכנת – Power Point או Google Slides. המסמך יכול להכיל את כל ההפניות העיקריות לסגנון העיצוב, צילומים של כל החומרים, מקורות האור, רהיטים ואביזרים וציון הקשר שלהם לאובייקטים מסוימים בצילום. ככל שהוא יהיה מפורט יותר ,כך לאנשי מקצוע יהיו פחות שאלות. 
 • אם אתם עובדים בסקצ’אפ, מגיעה לכם הנחה נוספת  כי נוכל כבר מההתחלה לדמיין טוב יותר את הפרויקט שלכם ונוכל להשתמש בחלק מהקובץ בהדמיה שנכין.
 • הדבר הכי טוב שתוכלו לעשות על-מנת לזרז את ביצוע הפרויקט – זה לספק תוכניות מפורטות ופרטי קשר עדכניים, ובכך לצמצם את מספר התיקונים. בכל פעם שעושים תיקון, יש לעצב מחדש את כל ההדמיה או חלק ממנה, לכן צמצום במספר התיקונים חוסך זמן וכסף.
 • צמצום בסבבי תיקונים יכול גם לחסוך לכם כסף בטווח הארוך – אנו ב- Point of View 360 בדרך -כלל עושים הנחות ללקוחות חוזרים שאנו יודעים שאפשר לעבוד איתם בצורה יעילה.
 • גורם משמעותי נוסף שמשפיע על זמן ביצוע ההדמיות  האדריכליות הוא הרזולוציה של הדימוי הסופי. וודאו שאתם באמת מבינים למה ישמש הדימוי הסופי. לרוב זה בשביל להראות במצגות, אתרים ורשתות חברתיות. בשביל זה הרזולוציה הסטנדרטית היא 2,000 פיקסלים לרוחב. אם אינכם בטוחים לגבי העניין הזה, צרו קשר איתנו ויחד נברר מה הרזולוציה שהכי מתאימה לכם.

בואו לראות דוגמאות של מצגות כאלו במאמר הבא וללמוד איך אפשר לחסוך זמן וכסף בהדמיה:

אסטרטגייות תמחור

במה לבחור ,מחיר עבור המבט או עבור מטר רבוע?

אני רוצה לדבר על שיטות תמחור של שירותי הדמייה לאדריכלים ומעצבי פנים הכי פופולריות בישראל. חקרנו את כולן ואנחנו רוצים לספר לכם עליהן כדי שתוכלו להחליט מה הכי תואם את הצרכים של הפרויקט שלכם.

ובכן, קודם כל נדבר על תמחור עבור מבט בודד. זה בעצם אומר שאתם רוכשים מהסטודיו מספר הדמיות בשביל הפרויקט שלכם. וככה זה עובד: כבר בשיחה ראשונה הסטודיו יחד עם הלקוח מחליטים מהי כמות המבטים שתציג את הפוטנציאל של הפרויקט בצורה הכי טובה. הסטודיו מגיש  את המחיר למבט ראשון, ואז על כל מבט נוסף נגבה תשלום נוסף. מספר המבטים והמחיר, כולל מחירי המבטים הנוספים, מעוגנים בחוזה.

לדעתינו, שיטת תמחור שכזאת מוצדקת כשמדובר בפרויקט אדריכלות קטן או בינוני-למשל, וילה או מבנה מגורים בגודל בינוני. במקרים כאלה הסטודיו מחשב את המחיר הראשוני על סמך היקף העבודה ומספר השעות הנדרש למידול ראשוני, והמחירים לכל מבט נוסף הם קבועים ומושפעים מכמות הפרטים שממלאים את הסצנה, כגון גימורים נראים לעין בתוך המבנה או עיצוב נוף ותשתיות מסביב למבנה.

אותה שיטת תמחור עבור כל הדמיה בנפרד נהוגה גם בפרויקטים של עיצוב פנים. הדוגמה הכי נפוצה היא הדמיה של סלון פתוח כולל מטבח ומרפסת. במקרה כזה הסטודיו קובע את המחיר למבט ראשון .אם הלקוח רוצה, הוא יכול תמורת תשלום נוסף להזמין עוד מספר מבטים שלדעתו ימחישו את הפוטנציאל של הפרויקט שלו בצורה הכי טובה.

שיטת תמחור נוספת להדמיות של עיצוב פנים שהיא השיטה שבה משתמשים בסטודיו שלנו היא מחיר קבוע לכל מטר רבוע של המבנה. במקרה הזה אנחנו לא מתעסקים עם מספר מבטים  אלא מסכימים עליו מראש עם הלקוח ,כמובן שיש סכום מינימלי כדי שהפרויקט ישתלם.

אצלינו מקבלים כמות יפה של מבטים שמציגים את הפרטים הדרושים בעיצוב פנים, ואנחנו לא גובים תשלום על תוספת הדמיות בנוסף למה שסיכמנו. אנחנו משתמשים בשיטת תמחור זו מתוך מחשבה שבפרויקטים של עיצוב פנים בדרך – כלל נעשה מידול של כל הסצנה הנראית לעין ואין טעם לקבוע מחיר ראשוני להדמיה עם תמחור נוסף של כל הדמיה חדשה. כמו כן, שיטת תמחור זו נוחה ללקוחות שלנו כי היא עוזרת להימנע מהוצאות מיותרות ובלבול בחישובים, והלקוחות מקבלים מספיק הדמיות לפרויקט שלהם.

באפשרותכם לחשב את עלות הפרויקט שלכם במחשבון מיוחד שיצרנו לנוחיותכם. כנסו לקישור:

צריכים הדמיה מושלמת?
יש לנו חבילות מתשלמות בשבילכם.

מחירים בטווח 800- 1200 ₪ לפרויקט

הודות לטכנולוגיית רנדרינג תלת-מימד הנגישה כיום בכל העולם, הפערים במחירי ההדמייה יכולים להיות ממש גדולים. חברות של רנדרינג אדריכלי במדינות פחות מפותחות יכולות לייצר גרסאות זולות יותר ליצירת דימויים בתלת-מימד, בזכות חוקים פחות נוקשים וכוח עבודה זול יותר. 

הרבה פעמים עבודה עם חברות כאלה בחו”ל עלולה לעורר בעיות מסוימות הקשורות במחסומי שפה, הפרשי שעות, שוני בסגנון והתוצאה הסופית תהיה לרוב באיכות פחות טובה. זה לא אומר שבמדינות האלה אין אומני תלת-מימד מדהימים, אבל רבות מהחברות האלה, המציעות מחירים נמוכים, מתרכזות יותר בכמות העבודה ופחות באיכות העבודה. 

לפעמים עבודה עם עצמאים בתחילת דרכם יכולה לשמש תחליף טוב לעבודה עם סטודיו. אבל קחו בחשבון שכשאתם עובדים עם איש מקצוע חסר ניסיון אתם מקבלים בעסקת חבילה את כל הבעיות שלו. חוסר יכולת לחשב בצורה נכונה את עלות המוצר הסופי, וכתוצאה – הוצאות לא מתוכננות בסיום העבודה. חוסר יכולת לחשב את הזמן הדרוש לביצוע ההזמנה, וחוסר עמידה בזמנים. העדר כישורים דרושים בתחום האדריכלות והעיצוב, וכתוצאה – ים שאלות שגוזלות המון זמן.

רבים מהלקוחות שלנו כבר ניסו את מזלם עם המחירים הזולים, וזה רק לימד אותם שבסופו של דבר אתה מקבל את מה שאתה משלם עליו. לכן בסופו של דבר הם הגיעו אלינו.

למי זה מתאים?

כשקיימת רגישות גדולה סביב עלות הפרויקט, והאיכות של המוצר הסופי והזמן האישי המושקע בניהול הפרויקט חשובים פחות.

מחירים בטווח 2500 – 5000 ₪ לפרוקיט

טווח מחירים לפרוייקטים קטנים כמו עיצוב פנים או אדריכלות .לדוגמה ביתים פרטים , דירה כוללת סלון פתוח ובתוכו מטבח, מרספת. 

 לפי המחקרים שלנו זה טווח המחירים הכי קולע למחירים הממוצעים בשוק הישראלי ומאוזן מבחינת האיכות שמספקות החברות  הקיימות בשוק מבחינת רמת איכות של התוצר הסופי.

חשוב להבין שאין איזה כלל אחיד בתמחור, אבל ישנם גורמים משותפים עליהם כתבנו קודם. באסטרטגיה של השוואת מחירים מומלץ להשוות עסקים שאיכות העבודה שלהם לא נופלת מזו שלנו על-מנת שההשוואה תהיה הוגנת. השוואת הצד הטכני נכון לגבי כל קבוצות מחיר.

למי זה מתאים:

 • האם חשוב לכם להציג את הפרויקט ללקוח בצורה מוחשית ומושכת בלי להסתבך עם תרשימים ושרטוטים יבשים
 • האם חשוב לכם להאציל סמכויות ולחסוך זמן ומשאבים כדי שתוכלו להתקדם לשלב או לפרויקט הבא
 • האם ברצונכם להרחיב את הפורטפוליו ולהדגים את הביצועים שלכם על-מנת למשוך לקוחות פוטנציאליים ולהגדיל מכירות.
 • האם חשוב לכם להבליט את הפרויקט שלכם מבין רבים אחרים

דוגמה איכותית של הדמייה שלנו בטווח מחירים כזה:

טווח מחירים 5000 - 9000 ₪ לפרויקט

טווח מחירים  לפרויקטים בינוניים בתחום הנדל”ן ,האדריכלות ,ועיצוב  הפנים – לדוגמה בניין מגורים , וילה גדולה . או דירה  שלמה הכוללת סלון, מרפסת , מספר חדרי שינה ועוד

דוגמה איכותית של הדמייה שלנו בטווח מחירים כזה:

טווח מחירים מ - 9000 ₪ ומעלה לפרויקט

קהל היעד של רנדרינג תלת-מימד יוקרתי ברמה הגבוהה ביותר הם לרוב תאגידים גדולים שמתכננים מגדל חדש או סופרמרקט ענק. מאוד חשוב המיתוג והרושם הסופי. עשרות אלפי ש”ח בפרויקט שהעלות הכללית שלו היא 100 מיליון ש”ח –  זה חלק מתקציב הפרסומי שלהם  , במיוחד כשהדימויים האלה יכולים להביא למאות של מכירות מוקדמות ולקבוע האם הפרויקט שלכם יאושר או יידחה.

דוגמה איכותית של הדמייה שלנו בטווח מחירים בינונים:

טיפ 2 : איך לבחור נכון סטודיו להדמיות

 • להסתכל באתר הסטודיו מי הלקוחות בפועל – באפשרותכם גם לבקש המלצות ישירות מלקוחות הסטודיו או ליצור איתם קשר.
 • האם יש מספיק דוגמאות באתר 
 • האם אתם מתחברים באופן אישי לתוצאה הויזרואלית?
 • האם ע”פ הסימנים כל העבודות באותה איכות
 • האם לסטודיו יש המלצות ברשתות החברתיות, מה רמת הביקורות?
 • תוך כמה זמן הסטודיו מגיב לפניות
 • האם משך הזמן שבו הסטודיו מתחייב להציג תוצאות ראשוניות הינו הגיוני
 • כמות סבבי  התיקונים לפרויקט שסטודיו מאפשר לעשות
 • התרשמות אישית משיחה ראונשה בטלפון 

להתקדם להדמיה תלת מימד

כדי להקים פרויקט הדמייה משלכם, מלאו טופס זה. מנהל הסטודיו שלנו ייצור איתכם קשר מיד לאחר מכן כדי לספק מידע נוסף על אופן שליחת מידע נדרש לצורך קבלת הצעת מחיר 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *