פורסם ב- כתיבת תגובה

אוסף אדריכלי: 10 מבנים מעניינים מכל רחבי העולם

זמן קריאה משוער : 5 דק

אוסף אדריכלי: 10 מבנים מעניינים מכל רחבי העולם

סטאס קרופצקי

סטאס קרופצקי

בלוגר, צלם ,מייסד הסטודיו
Point Of View 360

הקדמה

לימוד הסביבה האדריכלית הקיימת עוזר לאדריכלים, אמנים ומעצבים להפוך את עבודותיהם למשכנעות יותר. אם אתה מחפש רעיונות וצורות חדשים, אנו מציעים אוסף של בניינים לא שגרתיים מרחבי העולם.

בניין המוזיאון הלאומי בקטאר, מחבר הפרויקט – האדריכל ז’אן נובל.

טיפים לשימוש באורכי מוקד בהדמיה תלת ממדית

“בית הבועה”, האדריכל אנטי לובג.

האדריכל אנטי לובג ידוע בפרויקטים המיוחדים שלו של “בתי בועה”. אחד מאותם בתים נבנה בצרפת, ליד ליון, והוא נחשב לאנדרטת היסטוריה של המדינה. קיימים בעולם כמה בתים דומים, אחד מהם היה ביתו של המעצב המפורסם פייר קרדן.

בתוך הבית אין אף קיר ישר, כל החללים מורכבים מרצף של תאים מעוגלים, מאובזרים בחלונות אילומינטור.

“בית הבועה”, האדריכל אנטי לובג.

האדריכל אנטי לובג ידוע בפרויקטים המיוחדים שלו של “בתי בועה”. אחד מאותם בתים נבנה בצרפת, ליד ליון, והוא נחשב לאנדרטת היסטוריה של המדינה. קיימים בעולם כמה בתים דומים, אחד מהם היה ביתו של המעצב המפורסם פייר קרדן.

בתוך הבית אין אף קיר ישר, כל החללים מורכבים מרצף של תאים מעוגלים, מאובזרים בחלונות אילומינטור.

בבסיס הקונצפציה של לובג הונחה הרעיון של מערה: מרחב ארכיטיפי, קרוב למקור הטבעי של כל אדם.

בית נורמן לייקס באריזונה, האדריכל פרנק לויד רייט.

הבית הזה הוא אחד מהאחרונים שעוצבו על ידי האדריכל האמריקאי המפורסם, מייסד האדריכלות האורגנית, פרנק לויד רייט. הרעיון של האדריכלות האורגנית מבוסס על אחדות והרמוניה של המבנה עם הנוף המקיף אותו. הבניין ממשיך באופן לוגי את הנוף, לא מתנגש בו ולא מושך את התשומת לב לעצמו, ובו בזמן מהווה מגורים נוחים ונעימים.

הבית הזה מזכיר ספינה קטנה שנעה במדבר, מתמזגת עם הנוף שלו. בניין זה, שנבנה בשנת 1959, עדיין שומר על רלוונטיותו עד היום, ונותר דוגמא לאדריכלות שאינה נתונה לזמן.

פרויקט הדמייה תלת מימד “גדרה על נחל”

האביטט 67, האדריכל משה ספדי.

הקונצפציה של הבניין הייתה ארגון של מתחם דירות רבות תוך שמירה על פרטיות הדיירים.
הבניין, המורכב ממספר רב של קוביות-דירות נפרדות, נחשב בזמנו לחדשני בבנייה המסיבית של דיור. לצד המראה החיצוני המיוחד שלו, הוא התבלט בפונקציונליות הגבוהה שלו, ועם הזמן קיבל מעמד של דיור אליטי.

הבית מורכב מ-354 קוביות. במבט ראשון הן נראות מסודרות באופן כאוטי, אך למעשה מדובר במתחם מגורים מתוכנן היטב. לכל דירה יש כניסה נפרדת, אזור פרטי משלה מחוץ לבית, ולחלק מהדירות יש גם גינה על הגג של השכן מתחת.

בתי “עצם בלתי מזוהה” בסאנג’י, האדריכל מאטי סוארונן

מתחם הנופש בסאנג’י, 
המקום הזה, הדומה לחניית חלליות חייזרים, הוא העיירה האסייתית סאנג’י בטייוואן. בשנות ה-70 היו תקוות גדולות לפרויקט הזה: הוא היה אמור למשוך לאזור כמות גדולה של תיירים וכספים. אולם, בשל פשיטת רגל של הקבלן, הבנייה לא הושלמה.

כל בית נפרד היה מורכב מקונסטרוקציה של בטון וסיבי זכוכית, עם כניסה נפרדת ומדרגות הובילו ישירות לבריכה או לאוקיינוס. תוכנן כמתחם נופש אולטרה מודרני ומגורים לאנשים עשירים, סאנג’י הנטוש הפך להידמות לקוליסות של סרט על עיר רטרו-פוטוריסטית רדופת שדים. בשנת 2008 הוחלט להרוס את בתי ה-NLO ולהקים במקומם אזור רקראציוני מודרני ונוח.

אוניברסיטת נניאנג הטכנולוגית, האדריכל תומאס הית’רוויק.

אחד הבניינים של האוניברסיטה המפורסמת בסינגפור מזכיר מבחינה חיצונית כוורת. 12 מגדלים מאוחדים לצורה אחת שלמה, המתצרת כלפי התחתית.

בבניין אין מסדרונות בהבנה הקלאסית, והאולמות מסביב לאטריום. אין כניסה ראשית לבניין, וניתן להיכנס למרחב המרכזי מכל צד. הפנים מזכירים תהום מרובת שכבות: האטריום חודר את כל הנפח, והחללים מחוברים זה לזה באמצעות טרסות רחבות. באולמות הלימוד אין פינות וחלוקה מסורתית לאזורים, מה שמאפשר למרצים לשנות את החלל כרצונם.

הספרייה הלאומית של בלארוס, האדריכלים מיכאיל וינוגרדוב, ויקטור קרמרנקו.

הבניין, המזכיר מעבדה קוסמית של העתיד בצורת רומבוקובוקטהדרון, הוא הספרייה הראשית של הרפובליקה של בלארוס. היא גם מכונה “היהלום הבלארוסי”. זהו מתחם אדריכלי-בנייני ייחודי, מאובזר בטכנולוגיה המתקדמת ביותר.

הבניין בן 23 הקומות מצויד בתאורה הכוללת מסכים צבעוניים לאורך כל החזיתות, שמתחילים לפעול עם שקיעת השמש, משדרים דפוסים ותבניות שונות. הבניין נכנס לרשימות של המבנים האדריכליים הייחודיים ביותר בזמננו.

Ribbon Chapel בהירושימה, האדריכל הירושי נקמורה.

מראה בניין החפלה מסמל את האחדות שבנישואין.
המבנה האלגנטי מזכיר שתי סרטים משולבים המתרוממים כלפי מעלה. דמות יפהפייה המקשרת לתפקידה הפונקציונלי של הבניין. הבניין מתאפיין בתמציתיות וחן המייחדים את התרבות היפנית.

מבחוץ אנו רואים מבנה של שתי מדרגות המובילות למרפסת תצפית בגג. הטקס עצמו של קידושין מתקיים בחלל הזכוכית של החפלה, הממוקם בתוך המדרגות-הסרטים.

קונסטהאוס, האדריכלים פיטר קוק וקולין פורנייה.

בתוך קולקציית בתים אירופיים היסטוריים, בניין המוזיאון קונסטהאוס נראה אף יותר אוונגרדי.
הגולש הזה בין בתים היסטוריים אוסטריים הוא למעשה בניין של מוזיאון לאמנות עכשווית בעיר גראץ שבאוסטריה. במיוחד בניגוד לסביבה ההיסטורית הסובבת אותו, הבניין, לפי היוצרים, מהווה גשר בין העבר לעתיד, בין המסורת לחדשנות.

התפקיד שהוטל על הבניין כמוזיאון לאמנות עכשווית מחייב אותו להיות עדכני ברוח תפיסות המדע והאמנות הנוכחיות. המסך האינטראקטיבי משמש כמין התקנה, מאפשר לבניין לתקשר עם הסביבה הסובבת אותו.

תנור השמש (אודילו, צרפת).

בניין התנור השמש משלב תכלית מחקרית ואסתטית. 
המבנה הזה חובה את המראה המיוחד שלו למטרתו הפונקציונלית. זהו מתחם מחקרי שבו עוסקים בלימוד חומרים בטמפרטורות גבוהות ביותר.

בתנאי מזג אוויר בהירים במיוחד, לפעמים בלתי אפשרי להסתכל על הבניין – כך הוא זורח באור. : 
חלק מהמבנה מורכב ממראות עקומות, שלעיתים קשה להסתכל עליהן בשל הברק החזק שלהן. קבוצת המראות מרכזת אנרגיה סולארית למטרה בראש המגדל המרכזי. באופן זה, טמפרטורות עצומות מושגות בתוך שניות ספורות.

המוזיאון הלאומי של קטאר, האדריכל ז’אן נובל.

הבניין המופלא הזה זוכה להיות מוכר כבניין היותר מיוחד של העשור האחרון. המתחם המוזיאלי משתרע על שטח של יותר מ-40 אלף מ”ר. הוא מורכב ממערכת של 250 אלף יחידות, המאוגדות באמצעות רבים דיסקים משתלבים. דיסקים אלה יוצרים את הגג של המבנה.

האדריכל ז’אן נובל מתאר את הבניין כ”אדריכלות שנוצרה על ידי המדבר עצמו”.
למרות שהגג נראה כאוטי במבט ראשון, הוא למעשה מייצג את צורת “ורד החולות” – אובייקט טבעי ייחודי הנוצר מהאינטראקציה של חול, מים ומלחים.

רוצים לקבל הצעת מחיר מדוייקת?

כדי להקים פרויקט הדמייה שלכם, מלאו טופס זה. מנהל סטודיו שלנו ייצור איתכם קשר מיד לאחר מכן כדי לספק מידע נוסף על אופן שליחת מידע נדרש לצורך יצירת הצעת מחיר 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הבלוג שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *